Příčník komorového mostu v midas FEA NX

Datum webináře: 23.03.2021

Obsah webináře

  • Export příčníku z midas Civil do midas FEA NX na jedno kliknutí
  • Zadání materiálu pro beton, betonářskou a předpínací výztuž
  • Jak zadat betonářskou výztuž (interface beton + výztuž)
  • Jak zadat předpínací výztuž a předepnout model
  • Okrajové podmínky pro výsek modelu komorového mostu
  • Zadání kontaktu mezi příčník a ložiska
  • Tuhé vazby a zatížení modelu
  • Nastavení řešiče pro lineární a nelineární analýzu
  • Prezentace výsledků v postprocesoru

Přednášející

Lukáš Juříček
Lukáš Juříček Product Engineer
Jan Valíček
Jan Valíček Country Manager CZ&SK
IDEA StatiCa
Potřebujete posuzovat příčníky betonových mostů? Nejste zběhlí v analýzách 3D prvků? Chcete se dozvědět, jak efektivně využít stávající model v midas Civil? Zajímá vás, jak funguje midas FEA NX pro pokročilé 3D nelineární analýzy? Pokud ano, neváhejte a přihlašte se na tento webinář!

Ukážeme si, jak vytvořit z prutového prvku objemový, a to na pár kliknutí. V midas FEA NX si projdeme základní posloupnosti při modelování příčníku komorového mostu z pohledu zadání materiálu pro beton, betonářskou a předpínací výztuž. Nezapomeneme ani na to, jakým způsobem vytvořit  strukturovanou mapovanou síť, zadání kontaktů mezi ložisky a samotným příčníkem. 

V další fázi preprocessingu si ukážeme zadání zatížení přes samotné tuhé vazby do ložisek a předepneme model pomocí předpínacích kabelů. V samotném řešiči si ukážeme nastavení lineární a nelineární analýzy

V postrocessingu se zaměříme podrobněji na vykreslení deformací, interpretaci hlavních napětí v betonu, axiálního napětí v betonářské i předpínací výztuži.

Midas FEA NX je software pro pokročilé nelineární výpočty s velkou knihovnou materiálových modelů pro analýzu betonu, oceli, kompozitů, zeminy a mnoha dalších materiálů. Software nabízí modelování od 1D prvků až po 3D objemové prvky - solidy.  Díky široké škále možnosti vytváření sítě konečných prvků, izoparametrických konečných prvků až po prvky vyššího řádu, je uživatel schopen dosáhnout vysoce přesných výsledků. Postprocessing nabízí dynamickou scénu pro zobrazení výsledků deformací, napětí , trhlin a mnoho dalších výstupů dle zvolené analýzy.

Záznam webináře

Byl tento článek užitečný?

Ano Ne